Pasowanie na uczniów w Przystanku Szkoła

26-11-2021

W piątek 19. listopada w Przystanku Szkoła odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych z uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją szkolną przygodę.

Od samego rana wszystkim towarzyszyły nastroje ekscytacji z nutką stresu. Pani Oliwia i pani Nadia pięknie ozdabiały swoją klasę w świąteczne girlandy, na stołach pojawiły się imprezowe talerzyki, a w kuchni trwały przygotowania do poczęstunku. W klasie 1C trwały ostatnie próby generalne do programu artystycznego pod czujnym okiem pani Teresy i pani Ani, a w sekretariacie „ostrzył się” ołówek do najważniejszej części programu: pasowania przez Panią Dyrektor.

Gdy wybiła godzina 11 klasa 0/1A zajęła swoje miejsca i rozpoczęło się oficjalne pasowanie. Najpierw pierwszaki z pomocą pani Oliwii odczytały tekst ślubowania, pod którym każdy złożył swój podpis w postaci odcisku palca. Następnie przyszedł czas na pasowanie oraz wręczenie dyplomów, a już po chwili to, na co wszyscy czekali najbardziej.. pyszny poczęstunek! Po uroczystym wzniesieniu toastów klasa rozpoczęła radosne świętowanie oraz sesję zdjęciową z każdym z świeżo upieczonych uczniów.

Następną grupą do pasowania była 1C. Główni bohaterowie wydarzenia czekali z niecierpliwością na rozpoczęcie wydarzenia. Po oficjalnym wstępie pani Teresy nastąpiła część artystyczna: chłopcy wykonali dwie piosenki o życiu szkoły (przez chwilę nawet zaznaliśmy małego układu choreograficznego w wykonaniu Leona), za które zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez przybyłych gości- kolegów z sąsiednich klas. Następnie również w 1C doszło do oficjalnego pasowania przez Panią Dyrektor oraz wspólnego odczytania ślubowania i złożenia swoich podpisów. Po części oficjalnej można było przejść do prawdziwego świętowania- z poczęstunkiem i dobrą zabawą!

Naszym pierwszakom gratulujemy serdecznie dołączenia do grona uczniów i życzymy, by rozpoczynająca się przygoda ze szkoła była pełna przygód i wszechstronnego rozwoju! 😊