Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Pasowanie na uczniów w Przystanku Szkoła

26-11-2021

W piątek 19. listopada w Przystanku Szkoła odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych z uczniów, którzy dopiero rozpoczynają swoją szkolną przygodę.

Od samego rana wszystkim towarzyszyły nastroje ekscytacji z nutką stresu. Pani Oliwia i pani Nadia pięknie ozdabiały swoją klasę w świąteczne girlandy, na stołach pojawiły się imprezowe talerzyki, a w kuchni trwały przygotowania do poczęstunku. W klasie 1C trwały ostatnie próby generalne do programu artystycznego pod czujnym okiem pani Teresy i pani Ani, a w sekretariacie „ostrzył się” ołówek do najważniejszej części programu: pasowania przez Panią Dyrektor.

Gdy wybiła godzina 11 klasa 0/1A zajęła swoje miejsca i rozpoczęło się oficjalne pasowanie. Najpierw pierwszaki z pomocą pani Oliwii odczytały tekst ślubowania, pod którym każdy złożył swój podpis w postaci odcisku palca. Następnie przyszedł czas na pasowanie oraz wręczenie dyplomów, a już po chwili to, na co wszyscy czekali najbardziej.. pyszny poczęstunek! Po uroczystym wzniesieniu toastów klasa rozpoczęła radosne świętowanie oraz sesję zdjęciową z każdym z świeżo upieczonych uczniów.

Następną grupą do pasowania była 1C. Główni bohaterowie wydarzenia czekali z niecierpliwością na rozpoczęcie wydarzenia. Po oficjalnym wstępie pani Teresy nastąpiła część artystyczna: chłopcy wykonali dwie piosenki o życiu szkoły (przez chwilę nawet zaznaliśmy małego układu choreograficznego w wykonaniu Leona), za które zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez przybyłych gości- kolegów z sąsiednich klas. Następnie również w 1C doszło do oficjalnego pasowania przez Panią Dyrektor oraz wspólnego odczytania ślubowania i złożenia swoich podpisów. Po części oficjalnej można było przejść do prawdziwego świętowania- z poczęstunkiem i dobrą zabawą!

Naszym pierwszakom gratulujemy serdecznie dołączenia do grona uczniów i życzymy, by rozpoczynająca się przygoda ze szkoła była pełna przygód i wszechstronnego rozwoju! 😊

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »