Z życia Uczniów - klasa 3a

13-01-2016

Najstarsza z naszych szkolnych klas to 3a. To męska grupa, którą najlepiej charakteryzują dwa określenia: sportowcy i muzykofile. Chłopcy znają się już od dawna i tworzą zgraną drużynę. W szkole codziennie uczą się nowych umiejętności i utrwalają zdobyte już wiadomości.

Szkolne dni upływają im nie tylko na nauce i obowiązkach, ale także na drobnych przyjemnościach, do których, według naszych chłopców, należy niewątpliwie aktywność fizyczna. Uczniowie klasy 3a uwielbiają szkolną gimnastykę, ale ich aktywność nie ogranicza się tylko do szkolnych murów, chłopcy raz w tygodniu biorą udział w zajęciach na basenie lub na siłowni. Na swoim koncie mają już sporo przepłyniętych metrów i kilometrów zdobytych na bieżni czy rowerku. Ponadto klasa 3a znana jest również z długodystansowych spacerów oraz wycieczek w góry. Chłopcy zdobyli już razem nie jeden szczyt, to prawdziwi sportowcy!

Oprócz sportu łączy ich wspólne zamiłowanie do muzyki. Uczniowie klasy 3a chętnie podejmują się różnych zabaw tanecznych, ostatnio w ich czołówce znajdziemy „Makarenę”, „Gorące krzesełka”, a także „Taniec z piłką”. Chłopcy bardzo lubią poznawać nowe piosenki i uczyć się do nich choreografii, na zajęciach tanecznych nigdy się nie nudzą! A w wolnych chwilach? Oczywiście namiętnie słuchają muzyki, niektórzy mają nawet własne segregatory z ulubionymi utworami.

Ponadto klasa 3a to grupa chłopców ciekawych świata, chętnie odkrywają nowe miejsca i biorą udział w nieznanych wcześniej aktywnościach. Ostatnio uczniowie gościnnie odwiedzają warsztaty terapii zajęciowej, gdzie w jednej z pracowni poznają tajniki lepienia naczyń z gliny. Chłopcy poznają nowe miejsca także w ramach treningu AAC, w czasie którego wychodzą do sklepu, na targ czy do kawiarni.

Poza wspólną nauką i zainteresowaniami uczniowie lubią swój wolny czas spędzać w różny sposób. W klasie 3a możemy w tym względzie odnaleźć ciekawe osobowości: pierwszą z nich jest młody meloman, który preferuje głównie współczesny pop i muzykę filmową. Jest świetnym pływakiem, najchętniej odwiedzałby basen codziennie. W wolnym czasie przeczytał już chyba wszystkie dostępne w szkole książki o zwierzętach. Nie ma sobie równych w nazywaniu ich i rozpoznawaniu. Obdarzony dobrym poczuciem humoru, przekomarza się nawet z nauczycielami! Kolejny z uczniów 3a to pionier „przystankowej” turystyki górskiej, zwiedził już wszystkie główne szlaki w polskich Beskidach. Idąc z duchem czasu, często poświęca go na granie na tablecie. Ostatnio swoją fascynację wężami zamienił na doznania zapachowe. Chętnie próbuje nowych smaków i wącha nieznane mu zapachy. W klasie 3a znajdziemy także mistrza koszykówki. Może się on także pochwalić umiejętnością czytania, pisania i niesamowitym zmysłem tanecznym. Na co dzień zaraża wszystkich swoją pozytywną energią. To także prawdziwy smakosz, lubi dobrze zjeść, zwłaszcza gdy na stół trafiają potrawy mięsne. Jego słabością są lody, chociaż odkrył je dopiero rok temu. W tej klasie spotkamy także entuzjastę komunikacji PECS, zwłaszcza gdy w zasięgu wzroku pojawiają się atrakcyjne przedmioty. Z przyjemnością smakuje różnorodne przyprawy i wącha nowe zapachy. Daje się porwać rytmom muzyki. W klasie jest stróżem porządku. Nie pozwala by krzesła zostały odsunięte, a drzwi niedomknięte.

W takim towarzystwie nie można się nudzić, a czas z nimi spędzony płynie szybko i przyjemnie!