Trening Umiejętności Społecznych- zakupy

12-05-2021

Trening Umiejętności Społecznych- zakupy

W ramach zajęć Treningu Umiejętności Społecznych uczniowie klasy 3b ćwiczyli robienie zakupów poprzez odgrywanie scenek według scenariusza oraz granie w gry z kasą edukacyjną. W końcu nadszedł dzień wyjścia na zakupy. Wybór padł na pobliski sklep z warzywami. Przed wyjściem obowiązkowo należało przypomnieć zasady zachowania się w sklepie. Uczniowie ćwiczyli między innymi umiejętność czekania w kolejce i dialogowania ze sprzedawcą. Nie lada wyzwaniem okazał się wybór produktu z półek sklepowych oraz czekanie na wydanie reszty i paragonu. Mimo to uczniowie z wielkim zaangażowaniem podjęli się wykonania zadania i sprostali mu. Niebawem zmierzą swoje siły ponownie i w nowych miejscach będą ćwiczyć nabywane umiejętności.

Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!