Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

„Wyprawa łowców skał”- wycieczka do Ojcowa

17-11-2021

9. listopada odbyła się szkolna wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego. Na miejsce dotarliśmy autokarem, więc podczas podróży mieliśmy okazję do integrowania się ze sobą i podziwiania pierwszych widoków zza okna. Na miejscu przywitała nas pani przewodnik ze swoim pomocnikiem- Laylą, psem rasy alaskan malamut. Niektórzy uczniowie od razu zgłosili się na ochotników do pomocy w prowadzeniu Layli na smyczy… chociaż szybko okazało się, że to Layla lepiej zna drogę niż większość z nas.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był spacer po Ojcowskim Parku Narodowym. Pani Jowita opowiadała nam zarówno o przyrodzie (zobaczyliśmy, gdzie hodowane są słynne ojcowskie pstrągi, mogliśmy wejść do jednej z jaskiń i zbadać osobiście specyfikę skał wapiennych), jak i legendach oraz ciekawostkach historycznych związanych z okolicą.

Po długim spacerze mieliśmy okazję zwiedzić Ekspozycję Przyrodniczą w Centrum Edukacyjno- Muzealnym, gdzie zapoznaliśmy się najpierw z eksponatami geologicznymi (mogliśmy zobaczyć skamieliny z odlewem np. małży czy ślimaków, a nawet.. cios mamuta!). Następnie odwiedziliśmy rekonstrukcję prawdziwej jaskini, gdzie staraliśmy się zapamiętać czym różni się stalaktyt od stalagmitu, a także posłuchaliśmy dźwięku przelatujących nietoperzy (brzmiały bardzo realistycznie!). Na koniec mieliśmy okazję zobaczyć makietę Doliny Prądnika, a także z bliska przyjrzeć się wszystkim leśnym zwierzętom, dzięki rekonstrukcji zza szklaną gablotą.

Zmęczeni wieloma doznaniami na koniec udaliśmy się na obiad do pobliskiej restauracji, gdzie oprócz cieszenia się wspólnym posiłkiem niektórzy mogli ćwiczyć samodzielność w drobnych sprawunkach, kupując pamiątki z wycieczki lub przekąski.

Wycieczka zakończyła się sukcesem, co prawda zdania na temat tego, który element był najlepszy (zwiedzanie muzeum, spacer czy obiad?..) były podzielone, ale zdecydowanie zgadzamy się co do jednego- czekamy już na kolejny wspólny wyjazd.

Ojców

1ojców
2ojców
3ojców
4ojców
5ojców
6ojców
7ojców

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »