Z życia Szkoły - Pierwszy Dzień Wiosny

22-03-2017

Aby tradycji stało się zadość, cały Przystanek Szkoła wybrał się 21 marca przywitać wiosnę. Przygotowania do tego przyjemnego wydarzenia trwały od poprzedniego tygodnia, kiedy to w połączonych zespołach klasowych, podczas zajęć plastycznych tworzyliśmy nasze piękne Marzanny.

Symbole mijającej zimy powstały aż cztery.

Z życia Szkoły - Klasa 2b

02-03-2017

W naszej klasie 2B wiele się dzieje….

W ramach zajęć edukacyjnych systematycznie poznajemy kolejne tematy przewidziane w podstawie programowej. Do nauki motywuje nas system motywacyjny w formie termometru – wszystkim nam zależy, by edukację kończyć na zielonym poziomie!

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

28-02-2017

Szanowni Państwo, otwieramy rekrutację do pierwszych klas na rok szkolny 2017/2018. Szczegóły w zakładce "REKRUTACJA". Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej Szkoły.

Z życia Szkoły - Drugi tydzień ferii

14-02-2017

Nasz Przystankowe ferie niestety dobiegły już końca, ale na szczęście przed nami kolejny semestr wspólnej nauki, terapii i zabawy.

Chcecie wiedzieć jak spędziliśmy ostatni tydzień? Chętnie opowiemy.

Ferie w Przystanku Szkoła ciąg dalszy

08-02-2017

Szanowni Państwo, w załączonym pliku plan drugiego tygodnia ferii w Przystanku Szkoła.

Z życia Szkoły - Pierwszy tydzień ferii

06-02-2017

Drodzy Państwo, jesteśmy już w połowie naszej Przystankowej, zimowej przygody. W związku z tym chcemy podzielić się wrażeniami z pierwszego tygodnia ferii.

Ferie w Przystanku Szkoła

31-01-2017

Szanowni Państwo w załączonym pliku plan pierwszego tygodnia ferii w Przystanku Szkoła.

Z życia Szkoły - Dzień Babci i Dziadka

27-01-2017

Przygotowania do Przystankowych obchodów Dnia Babci i Dziadka trwały już od grudnia, a każda klasa miała swoje specjalne zadanie.

Z życia Szkoły - Bal Karnawałowy

22-01-2017

Kontynuując karnawałowe tradycje, zorganizowaliśmy w Przystanku bal.

Jak na bal przystało były tańce i hulanki, ale postanowiliśmy również wpleść w naszą imprezę trochę tradycji i wspólnie zatańczyliśmy poloneza. Chwilą relaksu dla uczestników był seans bajkowy związany tematycznie z karnawałem, a w pięknie przygotowanej jadalni odbył się poczęstunek.

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

17-01-2017

Do 23.12.2016 roku można było przynieść przepięknie wykonaną szopkę. Konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, a do jury spłynęło kilkanaście prac plastycznych wykonanych najrozmaitszymi technikami z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów. Bardzo często naszych wychowanków w swojej pracy wspierali rodzice.

Z życia Szkoły - Klasa 3b

11-01-2017

Chłopaki z 3b dzielnie realizują specjalnie zaadaptowaną podstawę programową, która obejmuje edukację polonistyczną, matematyczną i przyrodniczą oraz zajęcia z plastyki, techniki, informatyki i muzyki.

Uczniowie klasy 3b uczestniczą również w zajęciach z wychowania fizycznego, w ramach, których uczęszczają na basen i ściankę wspinaczkową. Uczą się także języka angielskiego i religii.

Z życia Szkoły - Krakowskie Szopki

08-01-2017

Jak co roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oferuje dla zwiedzających wystawę szopek, które brały udział w Konkursie Szopek Krakowskich.

Uczniowie Przystanku Szkoła postanowili się wybrać do Pałacu Krzysztofory, aby zaspokoić swoją ciekawość i na własne oczy zobaczyć te piękne rękodzieła.

Przystanek Rodzic - najbliższe spotkanie 4 lutego 2017

04-01-2017

Szanowni Rodzice, na najbliższy czas przygotowaliśmy dla Państwa trzy spotkania.

Wesołych Świąt

24-12-2016

Szanowni Państwo,

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zespół Przystanku Szkoła życzy wszystkim Rodzicom i Wychowankom dużo odpoczynku, złapania oddechu, szczęśliwych chwil w rodzinnym gronie i odnalezienia spokoju w tajemnicy narodzin Jezusa.

Przerwa Świąteczna

22-12-2016

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że Przystanek Szkoła od 27 do 30 grudnia będzie nieczynny. Życzymy Dzieciom dużo odpoczynku i zapraszamy po Nowym Roku.

Zespół Przystanku Szkoła

Z życia Szkoły - Mikołajki

12-12-2016

Drodzy Państwo Święty Mikołaj pamiętał o naszych Dzieciach i w piątek 9 grudnia zawitał do naszej Szkoły. Wizycie Świętego Mikołaja towarzyszył cały tydzień przygotowań, a samemu przebiegowi wydarzeń dużo pozytywnych emocji i śmiechu.

Nasi Uczniowie mieli za zadanie wykonać atrybuty, które umilą Mikołajowi pobyt u nas. Dzieci podczas zajęć plastycznych tworzyły czapki mikołajkowe i specjalny śnieg. Zadaniem nauczycieli natomiast było przygotowanie dla dzieci śnieżynek – orderów, które świadczyły o tym, że były grzeczne i mogą zostać obdarowane.

katarzyna.szczerbik@mcwr.pl

karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie