Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Uczniów - Trening Umiejętności Społecznych

04-05-2016

Z Treningiem Komunikacji mocno związany jest także inny blok zajęć, w którym uczestniczą nasi uczniowie. Jest to Trening Umiejętności Społecznych (TUS). Zajęcia te są bardzo atrakcyjne dla dzieci, łączą one dobrą zabawę z nauką niezbędnych w życiu każdego człowieka umiejętności. 

więcej»

Z życia Uczniów - Trening Komunikacji

24-04-2016

W naszej szkole dzień każdego ucznia jest pełen różnych atrakcji i aktywności. Jednym z bloków zajęć, w którym uczestniczą dzieci jest trening komunikacji (AAC). Cóż to takiego? Co w jego trakcie się dzieje? To cenny czas dla naszych uczniów, w trakcie którego pracują nad zdobywaniem umiejętności porozumiewania się. 

więcej»

"Przełącz się na inny system" - warsztaty z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu

11-04-2016

Z okazji miesiąca wiedzy o autyzmie przygotowaliśmy specjalne spotkanie wykładowo-warsztatowe, na które zapraszamy tym razem nie profesjonalistów, nie najbliższych osób z autyzmem, ale wszystkich innych. Instruktora wspinaczki z cotygodniowych zajęć Państwa dziecka, a może instruktorkę jazdy konnej? Kierowcę autobusu szkolnego i znajomych, pod opieką których od czasu do czasu zostaje Państwa dziecko. Wolontariusza, ciocię, wujka i .... tych wszystkich, z którymi wiedzą o autyzmie chcielibyście się Państwo podzielić a ich zaprosić, aby spojrzeli na świat z odrobinę innej perspektywy, Waszego dziecka i wielu innych osób.

Zapraszamy!

więcej»

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

06-04-2016

W naszej szkole Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu obchodziliśmy w poniedziałek 4 kwietnia. W tym dniu czekał na nas specjalnie wynajęty tramwaj, który woził naszych uczniów i nauczycieli po mieście w ramach akcji informacyjnej, którą zorganizowaliśmy

więcej»

Przystanek Rodzic - najbliższe spotkanie w sobotę 16 kwietnia

01-04-2016

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem Adrianem Borowikiem, uczestnikiem stażu dla wolontariuszy i kursu Start Up Programu Son-Rise w Autism Treatment Center of America  oraz  założycielem fundacji "Być Bliżej Siebie" mającej na celu szerzenie wiedzy na temat programu Son-Rise w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2016 o godzinie 10:00 w Przystanku Przedszkolak przy ul. Prądnickiej 10. Zapisy drogą mailową: przystanek.rodzic@gmail.com.
Liczba miejsc ograniczona.

więcej»

Święta, święta i po świętach…

31-03-2016

Wiosenną przerwę świąteczną w Przystanku Szkoła spędziliśmy bardzo aktywnie. Mimo braku lekcji jak zwykle dużo się u nas działo.

więcej»

Życzenia Wielkanocne

24-03-2016

Życzymy Państwu pięknych i radosnych Świąt Wielkanocnych przeżywanych w gronie rodzinnym oraz mokrego Śmigusa-Dyngusa

Dyrekcja i Pracownicy
'Przystanku Szkoła'

 

Easter greeting card with easter eggs

 

green easter background

więcej»

Wiosna, ach to ty!

21-03-2016

Dziś zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Z tej okazji tradycyjnie jak co roku nasi uczniowie symbolicznie żegnali zimę. W ubiegłym tygodniu wszystkie szkolne klasy włożyły wiele wysiłku, aby samodzielnie wykonać barwne Marzanny. Śmiechu było przy tym co nie miara. 

więcej»

Z życia uczniów – po lekcjach

12-03-2016

Po lekcjach uczniowie w naszej szkole mogą uczestniczyć nie tylko w kółkach artystycznych i praktycznych, ale także zajęciach, które zadowolą miłośników sportu. Uczniowie mają możliwość wyjazdów na basen oraz wyjść na ściankę wspinaczkową czy siłownię, gdzie nie tylko ćwiczą swoją sprawność motoryczną i kondycję. Dla wielu z nich niejednokrotnie jest to czas, w którym pokonują własne obawy i słabości, nabywają nowe sprawności, a przede wszystkim czerpią z ruchu wiele radości.

więcej»

Z życia uczniów – po lekcjach

04-03-2016

Poza kołami zainteresowań z kręgu artystycznego można też znaleźć w naszej szkole coś bardziej praktycznego. Dla tych uczniów, którzy wolą zajęcia techniczne odbywają się zajęcia z robotyki, gdzie dzieci budują skomplikowane i imponujące budowle, z popularnych klocków LEGO i nie tylko, tworzą niezwykłe konstrukcje.

więcej»

Z życia uczniów – po lekcjach

26-02-2016

Uczniowie naszej szkoły często spędzają w niej dużo czasu poza obowiązkowymi lekcjami. Co wówczas robimy, jak wykorzystujemy ten czas?

więcej»

Czas na staż cz.6!

21-02-2016

Wszystkie osoby zainteresowane odbyciem stażu w naszej placówce zapraszamy 24 lutego 2016 o godz. 17:00 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w siedzibie Przystanku Przedszkolak i Przystanku Szkoła przy ulicy Prądnickiej 10. Serdecznie zapraszamy!

więcej»

Szkolne Walentynki

16-02-2016

W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Święto Zakochanych. Ten dzień dostarczył nam tak wiele wrażeń, wzruszeń i emocji, że z pewnością postaramy się aby zwyczaje walentynkowe już na dobre zakorzeniły się w naszej szkole, a Dzień Zakochanych zapisał się na stałe do kalendarza imprez szkolnych. 

więcej»

Szkolny Bal Karnawałowy

09-02-2016

W piątek w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, który na pewno będziemy jeszcze długo wspominać. Ostatki jak zwykle obchodzimy bardzo hucznie. Na ten dzień wszyscy uczniowie i nauczyciele czekali już od dawna z dużą niecierpliwością. Wydarzeniu temu jak zwykle towarzyszyło wiele emocji, przede wszystkim radości oraz ekscytacji. 

więcej»

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »