Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

17-01-2017

Do 23.12.2016 roku można było przynieść przepięknie wykonaną szopkę. Konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, a do jury spłynęło kilkanaście prac plastycznych wykonanych najrozmaitszymi technikami z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów. Bardzo często naszych wychowanków w swojej pracy wspierali rodzice.

Z życia Szkoły - Klasa 3b

11-01-2017

Chłopaki z 3b dzielnie realizują specjalnie zaadaptowaną podstawę programową, która obejmuje edukację polonistyczną, matematyczną i przyrodniczą oraz zajęcia z plastyki, techniki, informatyki i muzyki.

Uczniowie klasy 3b uczestniczą również w zajęciach z wychowania fizycznego, w ramach, których uczęszczają na basen i ściankę wspinaczkową. Uczą się także języka angielskiego i religii.

Z życia Szkoły - Krakowskie Szopki

08-01-2017

Jak co roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oferuje dla zwiedzających wystawę szopek, które brały udział w Konkursie Szopek Krakowskich.

Uczniowie Przystanku Szkoła postanowili się wybrać do Pałacu Krzysztofory, aby zaspokoić swoją ciekawość i na własne oczy zobaczyć te piękne rękodzieła.

Przystanek Rodzic - najbliższe spotkanie 4 lutego 2017

04-01-2017

Szanowni Rodzice, na najbliższy czas przygotowaliśmy dla Państwa trzy spotkania.

Wesołych Świąt

24-12-2016

Szanowni Państwo,

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia zespół Przystanku Szkoła życzy wszystkim Rodzicom i Wychowankom dużo odpoczynku, złapania oddechu, szczęśliwych chwil w rodzinnym gronie i odnalezienia spokoju w tajemnicy narodzin Jezusa.

Przerwa Świąteczna

22-12-2016

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że Przystanek Szkoła od 27 do 30 grudnia będzie nieczynny. Życzymy Dzieciom dużo odpoczynku i zapraszamy po Nowym Roku.

Zespół Przystanku Szkoła

Z życia Szkoły - Mikołajki

12-12-2016

Drodzy Państwo Święty Mikołaj pamiętał o naszych Dzieciach i w piątek 9 grudnia zawitał do naszej Szkoły. Wizycie Świętego Mikołaja towarzyszył cały tydzień przygotowań, a samemu przebiegowi wydarzeń dużo pozytywnych emocji i śmiechu.

Nasi Uczniowie mieli za zadanie wykonać atrybuty, które umilą Mikołajowi pobyt u nas. Dzieci podczas zajęć plastycznych tworzyły czapki mikołajkowe i specjalny śnieg. Zadaniem nauczycieli natomiast było przygotowanie dla dzieci śnieżynek – orderów, które świadczyły o tym, że były grzeczne i mogą zostać obdarowane.

Z życia Szkoły - Klasa 1c

08-12-2016

W naszej klasie najważniejsze jest, aby chłopcy komunikowali się - ze sobą, z kolegami, nauczycielami i terapeutami. Chłopcy korzystają ze swoich segregatorów do komunikacji, gestów systemu Makaton oraz starają się budować proste zdania.

W ciągu dnia najchętniej uczestniczą w zajęciach muzycznych. Bardzo lubią zajęcia związane z umiejętnościami domowymi – segregują pranie, odkurzają. Samodzielność w naszej klasie jest bardzo ważna, widać jak dużą radość sprawia im możliwość zrobienia czegoś samemu.

Z życia Szkoły - Klasa 2a

29-11-2016

Uczniowie klasy 2a dzielnie i z radością kontynuują szkolną przygodę. To ich kolejny wspólny rok, co sprawia, że już się znają i lubią spędzać wspólnie czas. A jak najlepiej spędzać razem czas? Aktywnie!

Ulubione aktywności chłopaków to niezmiennie wszelkie zabawy ruchowe. Z sali gimnastycznej często dobiegają ich radosne okrzyki!

Serdecznie zapraszamy na przegląd filmów

23-11-2016

Zapraszamy na VI Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera.

Wydarzenie będzie miało miejsce 25 oraz 26 listopada 2016 roku,
w Kinie Mikro, przy ulicy Juliusza Lea 5.

Zapraszamy na wydarzenie 'Autyzm przez Okno'

14-11-2016

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie 'Autyzm przez Okno'.

Spotkanie odbędzie się 15 listopada 2016 roku (wtorek),
o godzinie 18.00, w lokalu "2 Okna Cafe", przy ulicy Józefa 40.

Zapraszamy na Szkolenie

10-10-2016

Zapraszamy Państwa na szkolenie współorganizowane przez naszą Szkołę

pt. Podstawy ortodoncji dla logopedów

Szkolenie poprowadzi dr Monika Łuszczuk.

Pasowanie na Ucznia

07-10-2016

Serdecznie zapraszamy Rodziców  na Ceremonię Pasowania Uczniów Klas Pierwszych, która odbędzie się w dniu 12 października o godz. 14.00 w sali gimnastycznej na I piętrze.

Po uroczystości zapraszamy Uczniowie wraz z Rodzicami na sesję fotograficzną do sali gimnastycznej na parterze aby uwiecznić ten szczególny dzień na wspólnych zdjęciach.

W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego "Przystanku Szkoła"

Spotkanie w ramach Przystanku Rodzic - 17 września - ODWOŁANE

15-09-2016

Spotkanie w rachmach Przystanku Rodzic zaplanowane na 17 września zostało odwołane z przyczyn losowych. O ponownym terminie powiadomimy Państwa po ustaleniu go z osobą prowadzącą.

Przystanek Rodzic z cyklu Dorosłość

08-09-2016

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszamy na drugą część cyklu spotkań poświęconych dorosłości osób z ASD. Spotkanie odbędzie się 17 września o godz. 10:00 a gościem będzie p. M. Ostrowski z Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem "Żyć Razem" w Gdyni.

Zapisy uczestników i dzieci na świetlicę do 13 września mailowo: przystanek.rodzic@gmail.com

Zebranie z Rodzicami

08-09-2016

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rodziców z Dyrekcją Szkoły i Wchowawcami, które odbędzie się 13 września o godz. 16.00 w sali Awokado.

Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie