Przystanek Rodzic - najbliższe spotkanie w sobotę 25 czerwca

09-06-2016

Szanowni Rodzice,

serdecznie zapraszamy Państwa na cykl spotkań poświęconych dorosłości osób z ASD. Zaplanowaliśmy dla Państwa dwa spotkania. Pierwsze odbędzie się już 25 czerwca a naszym gościem będzie pani Alina Perzanowska, prezes Fundacji Wspólnota Nadziei - pomysłodawcy i realizatora Farmy Życia. Drugie spotkanie odbędzie się 17 września, a gościem będzie pan Marek Ostrowski z Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem "Żyć Razem" w Gdyni. Spotkania pozwolą nam zapoznać się z systemami wsparcia dla dorosłych osób z autyzmem.

Zapisy uczestników i dzieci na świetlicę na pierwsze spotkanie do 17 czerwca: przystanek.rodzic@gmail.com

Szczegóły na załączonym plakacie. Zapraszamy!

Wiosno trwaj!

05-06-2016

Wraz z nadejściem wiosny dużo się dzieje w „Przystanku Szkoła”. Słońce za oknem zachęca do częstszych wyjść poza szkolne mury i nauki różnych zagadnień poprzez ich doświadczanie. W ostatnim czasie uczniowie mieli okazję odwiedzić kilka ciekawych miejsc.

Zielona Szkoła

29-05-2016

Czas, na który wszyscy wyczekiwali tak długo dobiegł już końca. Z przykrością meldujemy, że tegoroczna Zielona Szkoła już za nami. Z przykrością bowiem był to naprawdę świetnie spędzony czas.

Mali artyści

22-05-2016

„Mali artyści” - tak brzmiał temat przewodni zajęć edukacyjnych minionego tygodnia wśród części klas szkolnych. Uczniowie w czasie jego trwania uczyli się między innymi co charakteryzuje kino, a co teatr, jaka jest między nimi różnica, a także jak należy zachowywać się w tych miejscach.

„Żywa” lekcja fizyki

13-05-2016

Wraz z wiosenną pogodą uczniowie naszej szkoły ruszyli na podbój Krakowa i poszukiwanie nowych przygód. Pierwszy na celowniku znalazł się Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, do którego uczniowie wybrali się 12 maja.

Z życia Uczniów - Trening Umiejętności Społecznych

04-05-2016

Z Treningiem Komunikacji mocno związany jest także inny blok zajęć, w którym uczestniczą nasi uczniowie. Jest to Trening Umiejętności Społecznych (TUS). Zajęcia te są bardzo atrakcyjne dla dzieci, łączą one dobrą zabawę z nauką niezbędnych w życiu każdego człowieka umiejętności.

Z życia Uczniów - Trening Komunikacji

24-04-2016

W naszej szkole dzień każdego ucznia jest pełen różnych atrakcji i aktywności. Jednym z bloków zajęć, w którym uczestniczą dzieci jest trening komunikacji (AAC). Cóż to takiego? Co w jego trakcie się dzieje? To cenny czas dla naszych uczniów, w trakcie którego pracują nad zdobywaniem umiejętności porozumiewania się.

"Przełącz się na inny system" - warsztaty z okazji Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu

11-04-2016

Z okazji miesiąca wiedzy o autyzmie przygotowaliśmy specjalne spotkanie wykładowo-warsztatowe, na które zapraszamy tym razem nie profesjonalistów, nie najbliższych osób z autyzmem, ale wszystkich innych. Instruktora wspinaczki z cotygodniowych zajęć Państwa dziecka, a może instruktorkę jazdy konnej? Kierowcę autobusu szkolnego i znajomych, pod opieką których od czasu do czasu zostaje Państwa dziecko. Wolontariusza, ciocię, wujka i .... tych wszystkich, z którymi wiedzą o autyzmie chcielibyście się Państwo podzielić a ich zaprosić, aby spojrzeli na świat z odrobinę innej perspektywy, Waszego dziecka i wielu innych osób.

Zapraszamy!

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

06-04-2016

W naszej szkole Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu obchodziliśmy w poniedziałek 4 kwietnia. W tym dniu czekał na nas specjalnie wynajęty tramwaj, który woził naszych uczniów i nauczycieli po mieście w ramach akcji informacyjnej, którą zorganizowaliśmy

Przystanek Rodzic - najbliższe spotkanie w sobotę 16 kwietnia

01-04-2016

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z panem Adrianem Borowikiem, uczestnikiem stażu dla wolontariuszy i kursu Start Up Programu Son-Rise w Autism Treatment Center of America  oraz  założycielem fundacji "Być Bliżej Siebie" mającej na celu szerzenie wiedzy na temat programu Son-Rise w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2016 o godzinie 10:00 w Przystanku Przedszkolak przy ul. Prądnickiej 10. Zapisy drogą mailową: przystanek.rodzic@gmail.com.
Liczba miejsc ograniczona.

Święta, święta i po świętach…

31-03-2016

Wiosenną przerwę świąteczną w Przystanku Szkoła spędziliśmy bardzo aktywnie. Mimo braku lekcji jak zwykle dużo się u nas działo.

Życzenia Wielkanocne

24-03-2016

Życzymy Państwu pięknych i radosnych Świąt Wielkanocnych przeżywanych w gronie rodzinnym oraz mokrego Śmigusa-Dyngusa

Dyrekcja i Pracownicy
'Przystanku Szkoła'

Easter greeting card with easter eggs

green easter background

Wiosna, ach to ty!

21-03-2016

Dziś zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Z tej okazji tradycyjnie jak co roku nasi uczniowie symbolicznie żegnali zimę. W ubiegłym tygodniu wszystkie szkolne klasy włożyły wiele wysiłku, aby samodzielnie wykonać barwne Marzanny. Śmiechu było przy tym co nie miara.

Z życia uczniów – po lekcjach

12-03-2016

Po lekcjach uczniowie w naszej szkole mogą uczestniczyć nie tylko w kółkach artystycznych i praktycznych, ale także zajęciach, które zadowolą miłośników sportu. Uczniowie mają możliwość wyjazdów na basen oraz wyjść na ściankę wspinaczkową czy siłownię, gdzie nie tylko ćwiczą swoją sprawność motoryczną i kondycję. Dla wielu z nich niejednokrotnie jest to czas, w którym pokonują własne obawy i słabości, nabywają nowe sprawności, a przede wszystkim czerpią z ruchu wiele radości.

katarzyna.szczerbik@mcwr.pl

karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie