Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły – klasa 2d i3d

12-02-2019

Codziennie nasz dzień rozwesela miłośniczka tańców i słuchania muzyki. Najchętniej zabrałaby nas na bal, gdzie wszyscy bawilibyśmy się wyśmienicie. Odkryła w sobie zamiłowanie do pracy na komputerze, tworzy piękne obrazy z figur geometrycznych w programie Paint.

więcej»

Z życia Szkoły - Oboźna

23-01-2019

Szanowni Państwo!

Uchylamy rąbka tajemnicy Smile

więcej»

Z życia Szkoły – ferie zimowe 2019

22-01-2019

Szanowni Państwo, za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Minął jak mrugnięcie oka. Pogoda nas nie rozpieszczała. Był wzrost temperatury i deszcz który uniemożliwił nam ulepienie bałwana i duży jej spadek, połączony ze śnieżną zamiecią. Ale i tak daliśmy radę! Smile

więcej»

Z życia Szkoły - wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

13-01-2019

Szanowni Państwo, serdecznie witamy w Nowym Roku Smile Rozpoczęliśmy go wesołym świętowaniem okresu Karnawału i zorganizowaliśmy Doroczny Przystankowy Bal Przebierańców.

więcej»

Wesołych Świąt

23-12-2018

Niech ten świąteczny czas wprowadzi do Waszego życia spokój, radość i wzajemną życzliwość, a w Waszych domach niech zagości rodzinna i pełna ciepła atmosfera.

Wesołcyh Świąt życzy Dyrekcja i Zespół Przystanku Szkoła

więcej»

Z życia Szkoły - pierwszy tydzień grudnia

13-12-2018

Szanowni Państwo, pierwszy tydzień grudnia obfitował nam w miłe wydarzenia.

5 grudnia odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych i oficjalnie w nasze szkolne szeregi wstąpiło 11 pierwszoklasistów. Takie wydarzenia są dla nas zawsze wzruszające. W oczach wielu zakręciła się niejedna łza. Trzymamy kciuki za wszystkich nowych Uczniów i życzymy wielu sukcesów Smile

więcej»

Z życia Szkoły - klasa 1b

03-12-2018

Naszą klasę tworzy czterech wesołych, żywiołowych uczniów. Dni w szkole mijają nam dynamicznie. Wspólnie uczymy się i ćwiczymy różne umiejętności. Rozwijamy zainteresowania, a najważniejsze: dobrze się bawimy.

więcej»

Czas na staż!

14-11-2018

Jeśli jesteś zainteresowany odbyciem stażu w naszej placówce, interesuje Cię problematyka zaburzeń ze spektrum autyzmu, chcesz poznać metody wspierania rozwoju dzieci i młodzieży z autyzmem,  zapraszamy na spotkanie informacyjnektóre odbędzie się 20 listopada 2018 o godz. 16:00, w siedzibie Przystanku Przedszkolak i Przystanku Szkoła przy ulicy Prądnickiej 10.

Serdecznie zapraszamy!

więcej»

Ważna informacja

08-11-2018

Szanowni Państwo informujemy, iż w związku z ustaleniem przez Prezydenta RP 12 listopada 2018 roku (poniedziałek) dniem wolnym od pracy Przystanek Szkoła oraz Przystanek Przedszkolak będą w tym dniu nieczynne.

więcej»

Z życia Szkoły - klasa 2a

08-11-2018

Klasa 2A jest zespołem przeciwieństw – znaleźć w niej można zarówno pełnych energii uczniów uwielbiających gimnastykę oraz wszelkiego rodzaju aktywność, jak również spokojnych domatorów najchętniej wybierających plastelinę, klocki bądź układanki przy stoliku Smile

więcej»

Z życia Szkoły - klasa 1c

28-10-2018

Klasa I c to grupa trzech chłopców z dużą ilością pozytywnej energii.

Pierwszy z Nas pilnie strzeże, aby plan dnia odbywał się zgodnie z harmonogramem, żadna zmiana i szczegół mu nie umknie.;-) Jest wyrwały i zawsze chce dokończyć zlecone Mu zadanie. Słowa „dziękuje, przepraszam i proszę” nie są Mu obce.  Drugi z Nas stoi na straży wyścigów sportowych, zawsze chętnie bierze w nich udział. Lubi tworzyć rysunki z różnymi postaciami z bajek. W wolnym czasie buduje domy i inne budowle z klocków LEGO.

więcej»

Z życia Szkoły - klasa 4b i 5b

21-10-2018

Każdy z Chłopców w klasie 4b i 5b, może pochwalić się szczególnymi zainteresowaniami i umiejętnościami. Jeden z Uczniów jest wspaniałym kucharzem i cukiernikiem, niestraszne mu ciasta, sałatki i wyszukane potrawy. Drugi Uczeń jest uzdolniony plastycznie, a swój talent rozwija tworząc animacje komputerowe, posiada nawet własny kanał na YouTube. Trzeci Uczeń jest genialnym informatykiem, zawsze, gdy ktoś potrzebuje rady lub pomocy w obsłudze komputera, chętnie ich udziela.Prowadzi również własny kanał na YouTube, dotyczący ciekawostek z branży informatycznej. Czwarty Uczeń jest zapalonym kibicem polskiej ekstraklasy, zna składy wszystkich drużyn piłkarskich, nazwisko każdego zawodnika i wynik każdego meczu Smile

więcej»

Z życia Szkoły - wrzesień

09-10-2018

Szanowni Państwo, za nami już pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego. Jak to zleciało? Smile Dzieje się w Przystanku, oj dzieje Smile

więcej»

Wsparcie dla małych dzieci z autyzmem (w tym w trakcie diagnozy) oraz ich rodzin

25-09-2018

 

Zapraszamy do udziału w projekcie 
„W oczekiwaniu na przedszkole – wsparcie najmłodszych dzieci z autyzmem – edycja 2”

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego

 

 

 

więcej»

Zapraszamy do wymiany pocztówek :)

10-09-2018

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w akcję „Pocztówkowy Przyjaciel” organizowaną przez Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla Dzieci ze Spektrum Autyzmu „Przystanek Przedszkolak” w Krakowie, polegającą na wysyłaniu pocztówek pomiędzy zaprzyjaźnionymi grupami, w biorących udział w akcji placówkach. Akcję chcemy realizować w roku szkolnym 2018/2019. Naszym celem jest poznanie jak największej ilości przedszkoli z całej Polski, zamierzamy zapełnić naszą mapę wspaniałymi pocztówkami i listami z całego kraju. Nasze przedszkolaki pomimo swoich trudności, chętnie podejmują aktywności społeczne i chcemy, aby miały jak najwięcej tego typu doświadczeń, dlatego liczymy na Waszą pomoc. Stawiamy na świadomość i integrację, dlatego zapraszamy nie tylko placówki specjalne i integracyjne, ale wszystkie przedszkola. 

więcej»

Zapraszamy na szkolenie - „Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem”

08-09-2018

Serdecznie zapraszamy na szkolenie „Podstawowe zagadnienia terapii i edukacji dzieci z autyzmem” realizowane przez Fundację SYNAPSIS, które jest organizowane  przez Fundację „PIĘTRUS" w Krakowie.

więcej»

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »