Bal przebierańców

03-03-2014

W dniu 3 marca odbył się długo wyczekiwany przez naszych uczniów bal karnawałowy. Na nasze przyjęcie przybyli znamienici goście. Frekwencja była stuprocentowa, gdyż nikt nie chciałby opuścić tak znakomitego spotkania. Na balu można było spotkać różne bajkowe postaci. Pojawili się tam m. in. Batman, Strażak, Rycerz, Czarownica. Była również Królewna oraz Król. Spotkać tam można było panie Pielęgniarki, Pirata oraz Kota. Odwiedził nas również Klaun, którego widok wzbudzał na twarzach naszych uczniów wiele uśmiechu!

Szkolenie w Przystanku Szkoła

24-02-2014

W dniach 1-2 lutego gościliśmy w „Przystanku Szkoła” przedstawicielki Fundacji Synapsis: panią Łucję Sokorską-Maj i panią Joannę Grochowską, które poprowadziły dla naszej kadry szkolenie na temat dobrej współpracy z rodziną dziecka z autyzmem. Przez cały weekend zapoznawaliśmy się z teorią dotyczącą funkcjonowania systemu rodzinnego, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin wychowujących dziecko z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Mieliśmy także okazję do tego, by zastosować w praktyce nową poznaną wiedzę – posłużyły do tego liczne ćwiczenia psychodramowe, w trakcie których trenowaliśmy prowadzenie rozmów na temat problemów, z jakimi mogą spotkać się rodziny dzieci z autyzmem.

Dni otwarte w Przystanku Szkoła

28-11-2013

Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte, które odbędą się w ramach obchodów Tygodnia Autyzmu. Nasza Szkoła będzie dostępna dla Państwa w dniach 2-3 grudnia w godzinach 12.00-16.00. Będą mieli Państwo możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem szkoły, metodami, które wykorzystujemy w edukacji i terapii, formami współpracy z rodzicami oraz materiałami dydaktycznymi. W tych godzinach do dyspozycji Państwa będą również nauczyciele i terapeuci.

Tydzień autyzmu

21-11-2013

Krakowskie organizacje i placówki działające na rzecz osób z autyzmem zapraszają na TYDZIEŃ AUTYZMU.

Ślubowanie klas pierwszych

15-10-2013

W dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej 14 października odbyło się uroczyste ślubowanie naszych pierwszaków.

katarzyna.szczerbik@mcwr.pl

karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie